Spotkanie autorskie i rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego w V LO w Poznaniu

Tuż przed upragnionymi feriami zimowymi, młodzież oraz pracownicy biblioteki V LO im. Klaudyny Potockiej gościli w swoich progach, autora książek dla młodzieży Macieja Sobczaka. Spotkanie autorskie poprzedziło wręczenie nagród w konkursie czytelniczym „Odkrywamy świat Vodimora”. Pisarz jest autorem cyklu pt. Opowieści o Vodimorze, z którego trzy tomy: Duch Lasu, Wilcza Skóra oraz Złota Góra były przedmiotem niniejszej rywalizacji. Aby otrzymać nagrody należało przeczytać w/w książki, napisać krótką recenzję oraz rozwiązać test. Najwięcej punktów otrzymały: Wiktoria Fekner, Zuzanna Koprowska, Zuzanna Hypka. Trójka uczennic oprócz książek autora z dedykacją otrzymały czytniki do ebooków. Wyróżnienie i nagrodę w postaci książki otrzymał jeszcze Remigiusz Giera.

W trakcie spotkania młodzież interesowała się warsztatem pisarskim autora oraz źródłem pomysłów na napisanie książki. Pan Maciej Sobczak mówił również o tym jak się wydaje książki oraz dzielił się doświadczeniami co to takiego jest logline i synospis. Pojęcia obcobrzmiące dotyczące ekranizacji/inscenizacji utworów literackich.

Akcje konkursowe są przeprowadzane w całym kraju i mają za zadanie zainteresowanie czytelnictwem uczniów szkół średnich.